ATP turnaj LIVE? Zaleť si na tenis!

Stačí pár hodin a můžete se z blízka dívat na světový tenis a mít hráče prakticky na dosah ruky. V Evropě se hraje řada špičkových ATP i WTA turnajů a vstupenky na ně se dají pořídit už za pár stovek. Kam se tedy vypravit? Nejlepší poměr cena výkon jsou turnaje ATP 1000. Máme vyzkoušený jak turnaj Madrid Mutua Open tak i Internazionali BNL dItalia v Římě. Vstupenky na první kola se dají koupit už od 20 EUR a kvalifikace ještě levněji, cca od 5 EUR.

Jak koupit vstupenky na ATP či WTA?

U těchto turnajů je obrovskou výhodou, že tam hrají muži i ženy. V prvních dnech turnaje se vyplatí koupit nejen základní vstupenku, které se říká Paseo nebo častěji Ground, ale i vstup na jeden z centr kurtů. Tam hrají hráči z TOP10 a nebo domácí. Na druhou stranu, když je vám líto dát za to cca 30 až 50 EUR, možná o nic nepřijdete. Zápasy prvních kol na těchto kurtech jsou celkem jednoznačná záležitost. Často hraje favorit proti outsiderovi a do hodiny je po zápase. Také na tenis koukáte z větší dálky než na menších kurtech. Velké hráče můžete vidět i na menších, stačí si online zjistit, kdy budou mít trenink. Nám se to v roce 2022 povedlo v Madridu nejen s Djockovicem na fotce ale i s Rafou Nadalem.

Wimbledon nebo French Open?

Největším lákadlem je samozřejmě Grandslam. Za příznivé ceny letenek – klidně kolem 1 000 Kč za jednu cestu, se dá letět jak do Paříže tak i do Londýna. V obou městech je ale potřeba počítat s trochu dražším vstupným ale i ubytováním. V Madridu nebo Římě se dá sehnat hotel přes Booking za pár stovek. Na druhou stranu zážitek z velkého turnaje je nedocenitelný. Lístky na tenis se prodávají online i na místě. Osobně si je kupuju den předem a nebo až ráno, když už je jisté, kdo bude hrát. Riziko ale je, že už na vás nevyjde centr kurt.

Autem na tenis v ČR i zahraničí?

Dnes už se i u nás hrají dobře obsazené turnaje WTA. Najdete je v Praze i v Ostravě. Stačí se podívat na kalendář turnajů na webu Tenisportál. Slabší ale zajímavý je i ATP challenger turnaj v Prostějově nebo v Liberci. Pravidelně se také hrají týmové soutěže Davis Cup a dříve Fed Cup (v novém konceptu Billie Jean King Cup). Nám se povedlo dostat se i na Davis cup do Bratislavy. Spousta turnajů je i v Rakousku nebo Německu a stále se objevují nové jako třeba Macha Lake Open u Máchova jezera. Mimo to se dá za pár hodin dostat na ATP do Kitzbühelu.

Napsat komentář