Wimbledon

Zájezd na Wimbledon

V tenisovém světě byste jen těžko hledali větší zážitek než vidět Wimbledonský turnaj na vlastní oči. Wimbledon je jeden ze čtyř grand slamů. Tento londýnský tenisový turnaj se pyšní spoustou tradic a dlouhou historií. Tak už dál neváhejte a pojeďte si s námi dát jahody se šlehačkou přímo v dějišti legendárního All England clubu. Letošní ročník Wimbledonu se bude konat od 1. do 14. července.

Zájezdy 2023 – Podívejte se na Fotky a články z již proběhlých zájezdů.

Užijte si Wimbledon i Londýn!

Všechny nabízené zájezdy jsou třídenní s odlety z Brna nebo Prahy. V programu se počítá s celodenní návštěvou Wimbledonu i prohlídkou Londýna. Mimo single i debl zápasy na hlavních i menších kurtech se můžeme těšit i na treningy hráčů s jejich trenéry nebo sparing partnery.

Celý areál je velmi dobře řešen, takže nikde nevznikají fronty. Řada menších kurtů, kde máme hráče takříkajíc na dosah ruky je doplněna čtyřmi velkými stadiony. All England club je starý areál, kde není až tolik tunelů, kudy se hráči dostávají na kurty. Často prochází přímo mezi diváky a můžete se s nimi vyfotit nebo získat podpis.

Dle termínů si můžete vybrat zájezd na první kola, kde je možnost vidět až 10 zápasů denně a získat vstupenky za nižší cenu. Když si zvolíte zájezd s pozdějším datem, bude zápasů méně, ale bitvy delší a vyrovnanější. Za lístek na Wimbledon však dáte o pár desítek liber víc, ale zase je to opravdu na celý den. V areálu si vždy užijete i dopolední treningový program a odjíždět budete unavení, ale spokojení až pozdě večer.

Červencové počasí je v Londýně přes den velmi teplé. Blíží se českému létu, nicméně v nočních a ranních hodinách je poměrně chladno. V případě deště se nemusíte bát, že by se program nekonal. Hraje se dál alespoň na stadionu se zatahovací střechou.

Z hotelu v nedaleké čtvrti Londýna nám cesta do dějiště Wimbledonu – tedy All England clubu zabere 30 až 40 minut.

Harmonogram zájezdu na Wimbledon:

Odlety do Londýna jsou z Prahy i Brna v dopoledních nebo odpoledních hodinách. Jedná se vždy o přímé lety. Dopravu na letiště nebo parkování pro vaše auto je možné po dohodě za výhodnou cenu zařídit v Praze i Brně. Aktuální ceny zájezdů jsou vázany na ceny letenek i hotelů, vyplatí se tedy objednat zájezd co nejdříve, jelikož letenky i hotely se s blížícím se termínem zdražují. Nemusíte se bát, že byste platili celý zájezd ihned. Na počátku je záloha ve výši 50% a druhá polovina se doplácí až těsně před odletem.

Po příletu do Velké Británie se z letiště přesuneme autobusem do Londýna a v případě odpoledního letu se rovnou ubytujeme v hotelu. Je vhodné cestovat spíše nalehko, ideálně jen s batohem. Při dopoledních letech nás hned čeká prohlídka města a přesun na hotel je plánován až na večer. Následující den je pak vždy vyhrazen pro tenis, kam odjedeme velmi brzy ráno a vrátíme se až pozdě večer.

Poslední tedy třetí den si ještě cestou na letiště prohlédneme největší lákadla Londýna a zase odletíme přímým letem zpět do ČR. V případě zájmu se dají nabídnout i delší než třídenní zájezdy. Individuálně se pak dá v Londýne či okolí domluvit jakýkoliv sportovní i kulturní program nebo výlet.

Cena zahrnuje:

  • Letenky tam i zpět s příručním zavazadlem
  • Služby českého delegáta po celou dobu pobytu
  • Ubytování v hotelu s vlastní koupelnou

Cena nezahrnuje:

  • Vstupenky na Wimbledon

Vstupenky na Wimbledon se pro rok 2024 již nedají koupit online předem. Při všech dosavadních zájezdech na Wimbledon jsme je vždy kupovali až na místě. Je však nutné být ranní ptáče a hodně brzy ráno až v noci se zařadit do tradiční wimbledonské fronty diváků tzv. Queu. Na tom v kolik hodin se přidáme do na obrázku výše vyobrazené řady závisí to, v kolik hodin vstoupíme do areálu. Nám se to obvykle povede už kolem 10 až 11 hodiny dopoledne. U pokladny si pak každý dle aktuálního hracího programu můře sám zvolit, na které hlavní stadiony si koupí vstupenku. Základní kurty jsou vždy v ceně.

Pokud není ranní vstávání a čekání v řadě pro vás to pravé, mrkněte na další nabízené tenisové zájezdy pro rok 2024, kde je vstupenky již zahrnuta v ceně.

Všechny ceny v zájezdovém balíčku výše jsou za 1 osobu při pobytu ve dvoulůžkovém pokoji. Lze ale zařídit i jednolůžkové nebo vícelůžkové pokoje. U jednolůžkových se cena na osobu navýší o 1 000 Kč za každou noc.

Pro uskutečnění zájezdu je minimální počet 4 účastníci. Zájezd je vždy maximálně pro 12 osob.

Další nabídka pro rok 2024 – připravujeme zájezdy tenisové turnaje, golf u moře i cyklozájezdy.