Masters v Římě v roce 2026 bez deště

Ve 2 ráno jsme vyráželi autem z Brna směr letiště Vídeň, abychom se prvním ranním letem dopravili do Říma. V pondělí 11. května nás tam totiž čekala třetí kola ATP i WTA na turnaji BNP Paribas Roma 1000. Do hlavní soutěže se probojovalo i mnoho českých hráčů, tak jsme se už těšili, jak budeme fandit.

Naše dvanáctičlenná skupina si tak užila nespočet singlových i deblových bitev mezi světovými hráči. Mimo to jsme měli možnost si z pár metrů prohlédnout jejich precizní údery, když se na zápasy připravovali veřejně s trenérem či sparing partnerem. První i druhý den jsme měli vstupenky Centr kurt, ke kterému byla i Super Tenis arena a všechny ostatní kurty kromě Paribas Areny.

Areál Foro Italico v Římě je nádherný, prostorný a vybavený mnoha obchody s tenisovým zbožím i restauracemi a kavárnami, kde je možné ochutnat nezaměnitelné italské dobroty. I když bylo návštěvníků turnaje opravdu hodně, vždy se dalo pohodlně procházet, najít si divácké místo se super výhledem a ani na jídlo jsme nečekali fronty. Italové měli vše skvěle zorganizováno a oproti minulým letům bývalý olympijský areál ještě zvětšili a přidali nové kurty.

První den jsme se z letiště přesunuli rovnou na tenis a vydrželi jsme až do večera. Těšili jsme se na české zápasy a spoustu další tenisové zábavy. Linda Nosková svůj zápas na centr kurtu bohužel prohrála stejně jako večer Karolína Plíšková, ale Maruška Bouzková v deblu zabojovala a postoupila dál. Během prvního dne jsme viděli mnoho dalších zápasů TOP hráčů jako je Sinner, Gauffová, Rublev, Andreeva, Ostapenko, Pegula a taky jsme navštívili mnoho treninků a sparingů nejen českých playerů. Z areálu jsme odcházeli až kolem 22 h po nekonečném deblu Marie Bouzkové.

Druhý den nás čekala řada dalších utkání na centr kurtu i mimo něj. Do areálu jsme vstoupili už před 11 h, abychom se pohodlně dostali na čtyřhru Katky Siniakové a Taylor Townsend. Na centru byl ve stejnou chvíli zápas Ruud Musetti, který přilákal mnoho domácích fanoušků a tak se u vchodu trošku čekalo.

Největší kurt následně přinesl WTA single mezi neskutečně hrající Cirsteou a Ostapenko. Přemožitelka Lindy Noskové nakonec vypadla až v semifinále s Coco Gauff. Poslední zápas denního programu sehrál na centru stejně jako v pondělí Jannik Sinner, tentokrát proti krajanovi Pellegrinimu.

V rámci úterního programu jsme viděli treninky mnoha hráčů z čela žebříčku, ale nejvíc jsme si stejně užili pondělní Katku Siniakovou s Taylor Townsend a úterní sparing Terky Valentové a Lindy Noskové.

Odpoledne jsme si pak našli čas na nákupy ale hlavně na relax s kafíčkem či pivkem v pohodlných lehátkách a na sluníčku, zatímco z Česka nás informovali o zimě a dešti.

Velkou výhodou našeho pobytu v Říme byl hotel na okraji Vatikánu, jež jsme měli z kurtů 20 minut pěšky. Do centra na památky jsme to měli tak půlhodinku. Ráno nás v hotelu potěšila bohatá snídaně s možností sedět venku na terase a užít si výhled na budovy Vatikánu.

Na středu 13. května jsme si naplánovali prohlídku Říma. Vyrazili jsme po snídani z hotelu a metrem se přesunuli do blízkosti Colosea. Přes Forum Romanum jsme nabrali směr Fontana di Trevi, kde jsme si dali zmrzlinu a pokračovali jsme na Španělské schody. Cestou jsme si sedli v kavárně na Aperol, pivko nebo expresso a naši cestu po památkách jsme ukončili v blízkosti Vatikánu a Andělského hradu.

Kolem 14 hodiny jsme si dali ve výborné italské restauraci zasloužený oběd a ještě nakoupili nějaké dobroty domů. Následně jsme se už přesunuli do vatikánské ulice, z níž nám jel předem objednaný autobus na letiště.

Večerní let zpět do Vídně nebyl kupodivu zpožděn a tak jsme se dostali už kolem 22 hodiny na parkovišti kde nás čekala auta a před půlnocí jsme byli zpět v Brně.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem účastníkům zájezdu. Byla to skvělá parta s věkovým rozpětím od 13 do 70 let. Program byl náročný. Nejvíc asi vstávání a noční cesta na letiště do Vídně, ale myslím, že jsme si to ale všichni užili a počasí nám nakonec vyšlo skvěle. Ze zápasu Marie Bouzkové máme hezkou památku, když nás opakovaně zabírala televize.

Příští rok se do Říma určitě zase rádi vrátíme. Letos nás čeká ještě Roland Garros a Wimbledon a na konci léta Mallorca s návštěvou academie Rafaela Nadala. Na podzim již tradičně pařížské halové Masters. Tak budeme držet palce českým tenistům a tenistkám.

Na další zájezdy se můžete přihlásit telefonicky na čísle 603 555 170. A kromě fotek máme z Říma i videa, které najdete na našem Facebooku.