Jak jsme si užívali na tenise v Římě.

Již ve 2 v noci jsme vyráželi autem z Brna směr letiště Vídeň, abychom se prvním ranním letem dopravili do Říma. V pondělí 15. května se stejně jako o den později na turnaji ATP a WTA 1000 uskutečnila řada utkání 3. kola i osmifinále.

Naše osmičlenná skupina si tak užila nespočet singlových i deblových bitev mezi světovými hráči. Mimo to jsme měli možnost si z pár metrů prohlédnout jejich precizní údery, když se na zápasy připravovali veřejně s trenérem či sparing partnerem.

Areál Foro Italico v Římě je nádherný, prostorný a vybavený mnoha obchody s tenisovým vybavením i restauracemi a kavárnami, kde je možné ochutnat nezaměnitelné italské dobroty.

I přes náročný první den jsme na tenise vydrželi až do 8 do večera, kdy byly zápasy bohužel přerušeny pro déšť. Během prvního dne, krerý jsme z velké části strávili na Grand stadionu, jsme viděli hráče jako je Zverev, Tiafoe, Medveděv nebo Marie Bouzková. Nejvíc jsme si ale užili první zápas, v němž sice domácí Marco Cecchinato prohrál ve 3 setech, ale ta show, co tam udělali italové, to se jen tak nevidí. To jsme si chvilku mysleli, že jsme někde na fotbale.

Velkou výhodou našeho pobytu v Římě byl hotel, jež jsme měli z kurtů v docházkové vzdálenosti. Jakmile byl turnaj přerušen pro déšť, tak se MHD i taxi hodně zaplnilo a odjet nebylo snadné. Ráno nás potěšila bohatá snídaně, díky které jsme nabrali sílu k prohlídce blízkého Vatikánu.

Poté už jsme zase pohodovou procházkou vyrazili směr Foro Italico, kde bylo možné již od 10 h sledovat treninky. V 11 h se pak začalo hrát. V úterý se nám povedlo vidět dohrávku 2. setu Saši Zvereva a JJ Wolfa. Pak jsme se zúčastnili treninku Markéty Vondroušové i Jeleny Ostapenko, jež se o hodinku později postavily proti sobě v deblu.

Jediné co mě opravdu mrzí, že se nestihlo byla třísetová bitva mezi Karolínou Muchovou a Paulou Badosou. Měli jsme na ni koupené lístky na jeden z největších stadionů na pondělí večer. Program se však několika delšími zápasy natáhl a když začalo večer pršet, utkání se odložilo na úterý. Jenže ani v úterý se nehrálo hned, ale až po 17 h, kdy už jsme museli spěchat na letadlo.

Náš tenisový zájezd jsme ukončili dobrým italským pivem ve Vatikánu a zase jsme nasedli na autobus směr letiště. Odtud jsme po 19 h odletěli zpět do Vídně, kde nás už na parkovišti čekala auta a lehce po půlnoci jsme byli doma.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem 7 účastníkům zájezdu. Myslím, že jsme byli skvělá parta, i když jsme věkově začínali od 15 let a končili lehce nad 60. Spojovala nás láska k tenisu a cestování a tak jsme si to i přes lehkou nepřízeň počasí moc užili. Pro tento rok chystáme ještě zájezdy do Rakouska a Španělska a těšíme se na ročník 2024, kdy si určitě zase někam zaletíme.

Na další zájezdy se můžete přihlásit tradičně telefonicky na čísle 603 555 170. A kromě pár fotek máme z Říma i videa, které najdete na našem Facebooku.