Rolex Paris Masters 2023 s prohlídkou Paříže.

Již ve 3 v noci jsme vyráželi autem směr letiště Praha, abychom se prvním ranním letem dopravili do Paříže. V úterý 31. října se stejně jako o den později na turnaji Rolex Paris Masters ATP 1000 uskutečnila řada utkání nejlepších tenistů světa.

Naše pětičlenná skupina si tak užila nespočet singlových i deblových bitev. Mimo to jsme měli možnost si z pár metrů prohlédnout precizní údery tenistů či získat jejich podpis nebo společnou fotku.

Hala Bercy v Paříži je nádherná, prostorná a vybavená obchody s tenisovým vybavením i restauracemi, kde byl široký výběr jídel. Mile překvapilo, že i když jsme měli druhý den místa na balkoně, bylo stále velmi hezky vidět na kurt. Hrálo se na centrálním kurtu v hlavní hale a na 2 dalších kurtech mimo ni.

I přes náročný první den jsme na tenise vydrželi až do večera. Během prvního dne, který jsme z velké části strávili na hlavním kurtu, jsme viděli hráče jako je Zverev, Korda, Auger-Aliassime, JJ. Wolf nebo Monfils. Nejvíc jsme si ale užili první zápas, v němž si Saša Zverev poradil s Fucsovicsem až ve 3. setu. Skvělá atmosféra byla v hale hlavně, když hráli domácí. To byla jedna mexická vlna za druhou. První den jsme ukončili na menším kurtu shlédnutím deblu, v němž hrál i Saša Zverev.

Velkou výhodou našeho pobytu v Paříži byl hotel, který jsme měli metrem asi jen 20 minut od haly. Ráno nás potěšila francouzská snídaně a dobrá káva. Druhý den jsme byli v hale už před 10 h natěšení na hlavní zápas dne mezi Medveděvem a Dimitrovem. Měli jsme možnost vidět úžasnou třísetovou bitvu, jež skončila vítězně pro bulhara.

Následovali zápasy Tsitsipase, Djockoviče, Ruuda a Zvereva. V mezičase jsme si občas odskočili na menší kurty, kde se hráli některé singly, ale hlavně řada deblů. Z haly jsme ve středu odjížděli po 12 hodinách tenisu až před 22. hodinou. Domácí fanoušci vyhecovali Uga Humberta k takovému výkonu, že byl Saša Zverev rád, že ve třetím setu vyhrál 7:5 v tiebraku.

Třetí den našeho tenisového zájezdu byla v plánu prohlídka města. Nejprve jsme si prošli Louvre, pak jsme pokračovali kolem zahrad Tuiferies k Seině, přes Invalidovnu jsme se dostali až k Eifelovce. Následně jsme zamířili k Vítěznému oblouku, kde jsme cestou potkali moc hezký tenisový obchod nabízející i oblečení z Rolland Garros. Na Champs Élysées jsme si dali oběd a přesunuli se metrem k Sacré Coeur. Zpět do Prahy jsme letěli po 21. hodině, takže jsme se už pomalu posouvali na okraj Paříže, odkud nám jel autobus na letiště. V Praze jsme přistáli kolem 23. hodiny.

Chtěla bych poděkovat účastníkům za příjemnou atmosféru po celou dobu pobytu a pozvat všechny na nově připravované zájezdy pro sezonu 2024. Na další tenisové zájezdy se můžete přihlásit tradičně telefonicky na čísle 603 555 170. Kromě pár fotek máme z Paříže i videa, které najdete na našem Facebooku.