Madrid Mutua Open 2024 a Kuba Menšík

Zájezd na Madrid Mutua Open 2024 se povedl. Viděli jsme spoustu tenisu a těšíme se na další rok. Pojeďte s námi i vy!

Před 5 hodinou ráno jsme vyráželi autem z Brna směr letiště Vídeň, abychom se ranním letem dopravili do Madridu. Ve středu 24. dubna se stejně jako o den později na turnaji Madrid Mutua Open ATP a WTA 1000 uskutečnila řada utkání 1. kola.

Naše pětičlenná skupina si tak užila nespočet singlových i deblových bitev mezi světovými hráči. Mimo to jsme měli možnost si z pár metrů prohlédnout jejich precizní údery, když se na zápasy připravovali veřejně s trenérem či sparing partnerem. První den jsme měli vstupenky na centr kurt a ve čtvrtek jsme si užili atmosféru druhého největšího stadionu Arantxa Sánchez Vicario.

Areál Caja Mágica v Madridu je nádherný, prostorný a vybavený mnoha obchody s tenisovým zbožím i restauracemi a kavárnami, kde je možné ochutnat nezaměnitelné španělské dobroty.

První den jsme se z letiště přesunuli rovnou na tenis a vydrželi jsme až do půl 9 do večera. Posledním zápasem dne byla bitva mezi Sarou Bejlek a Annou Blinkovou. Talentovaná češka nakonec vyhrála 2:1. Během prvního dne, krerý jsme z velké části strávili na Centr kurtu, jsme viděli hráče jako je Medveděv, Monfils, Sabalenka, Wozniacki, Vekič nebo Errani. Druhý den nás čekala řada útkání českých hráčů.

Velkou výhodou našeho pobytu v Madridu byl hotel, jež jsme měli z kurtů jen pár minut autem. Po celou dobu jsme se přesouvali pomocí aplikace Uber, kde jsme si vždy zavolali auto pro 6 osob a za výhodnu cenu a rychle jsme byli na kurtech, hotelu či letišti. Ráno nás v hotelu Ibis potěšila bohatá snídaně, po které jsme již vyrazili na ranní treninky. Vstup do areálu byl už od 10 h.

Hned první zápas dne byla třísetová bitva mezi Tomášem Macháčem a finem Ruusuvuorim. Tom vyhrál a byl tak hodný, že nám daroval turnajový ručník. V zápětí jsme mrkli na zápasy Ostapenko i Sakkari, ale už jsme byli myšlenkami u Kuby Menšíka. Ten v krásném souboji porazil němce Hanfmanna 2:0. Přebíhali jsme i na vedlejší kurt, kde Markéta Vondroušová s Katie Boulter otáčely zápas proti japonkám a díky tiebreaku v prvním setu vyhrály celý zápas 2:0.

Čtvrtek 25. dubna byl v Madridu nabitý českými jmény a tak jsme si na sluníčku užili i čtyřhru Báry Krejčíkové. S novou parťačkou Laurou Siegemund vyhrály s přehledem dvakrát 6:1. Jediné, co se nám v Madridu bohužel nepovedlo byl Rafael Nadal. Měli jsme centr kurt ve středu, ale jeho zápas tam byl nalosován na čtvrtek. I tak jsem toho ale viděli spoustu a třeba se nám Rafa ukáže v Římě, kam odlétme už 7. května.

Posledním zápasem čtvrtka byla pro nás Ons Jabeur, která si nechala uniknout výhru v druhém setu nad Annou Karolinou Schmiedlovou a musela s ní do třetí sady. Tam nasadila vyšší tempo a rychle vedla 3:0. Slovenská hráčka to však nenechala jen tak a nakonec ještě uhrála 3 gamy. Konečný výsledek byl tedy pro Ons 2:1 na sety a bezesporu se jednalo o jeden z nejzajímavějších zápasů dne. Kolem 21 hodiny jsme se za plného sluníčka přesouvali Uberem na hotel. Počasí v Madridu nezklamalo, ani kapka deště.

Náš tenisový zájezd jsme ukončili dobrou španělskou večeří v restauraci vedle hotelu. V půl sedmé ráno jsme se na hotelu nasnídali a v 7 už nás čekal předem objednáný řidič, abychom vyrazili směr letiště. Odtud jsme po 10 h odletěli zpět do Vídně, kde nás už na parkovišti čekala auta a lehce po páté hodině jsme byli zpět v Brně.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem účastníkům zájezdu. Díky tomu, že jsme se už znali z loňského turnaje v Římě, jsme si měli co povídat a taky jsme si už lehce naplánovali, kam bychom chtěli na tenis vyrazit příští rok. Tak snad se nám to Monte Carlo povede! Pro tento rok chystáme ještě zájezdy do Říma a na Wimbledon a těšíme se i na letní a podzimní cesty za tenisem. Autem i letecky bychom se měli podívat na turnaj na trávě na Mallorce, antukový Kitzbühel a nebo později na Billie Jean King cup či Fed Cup do Španělska.

Na další zájezdy se můžete přihlásit tradičně telefonicky na čísle 603 555 170. A kromě pár fotek máme z Madridu i videa, které najdete na našem Facebooku.