Poslední debly 2023 vyhráli Marek a Daniil

Týden před Vánoci se nám v Brně na Sprintu sešlo 6 párů výborných deblistů. Dopoledne se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupily vždy 2 nejlepší páry do semifinále. Hráči ze třetích míst skupin si pak zahráli proti sobě přímý souboj o 5. místo.

Skupinu A ovládli Marek Jičínský s Danillem Skripchenkem, když porazili Tomáše Dollyho Doležela a Ondru Knopa 6:1 a Štěpána Plevu s Pavlem Plevou také 6:1. Na třetí nepostupové příčce se umístili Ondra a Dolly, když prohráli se Štěpánem a Pavlem 3:6.

Druhá skupina byla mnohem napínavější. Tomáš a Luděk Vozkovi porazili Romana Svobodného a Jardu Běláčka až v tiebreaku 7:5, čímž si vybojovali první místo ve skupině. Postup do hlavní soutěže se nevydařil Markovi Nekudovi s Andreou Bujáčkovou, když prohráli 3:6 s Jardou a Romanem a 2:6 s Luďkem a Tomem.

Roman s Jardou v semifinále nestačili na výborné tenisty Marka a Daniila. Budoucí finalisti zvítězili 6:2. Druhý souboj o finále měl stejné skóre, když Pavel se Štěpánem porazili Tomáše a Luďka taky 6:2.

Ještě před finále jsme si zahráli zápas o 5. místo, kde se podařilo Ondrovi s Dollym zvítězit 6:3 nad Andreou a Markem. V průběhu odpoledne si Roman s Jardou ještě zahráli s Ondrou a Dollym, což přineslo Jardovi a Romanovi vítězství 6:2. Celkově se Roman s Jardou umístili čtvrtí. Byť bylo jejich semifinálové skóre 2:6 stejně jak u Toma a Luďka, tak rozhodl vzájemný zápas ze skupiny, který vyhráli v tiebreaku otec a syn Vozkovi.

Čtrvtý set této předvánoční soboty si dali i Marek a Andrea, kteří se znovu postavili proti Tomovi a Luďkovi. Kanár to naštěstí nebyl, ale i tak Andrea a Marek svůj výsledek ze skupiny nepotvrdili a místo 2:6 tentokrát prohráli 1:6.

Pak už přišel čas na finále, kde se do toho Marek s Daniilem pustili naplno. Stříbro si nakonec odnesli Pavel a Štěpán, když svým soupeřům podlehli 1:6, což byl shodný výsledek jako v zápase ze skupiny. Do konce roku nás ještě čekají silvestrovské promiskuitní debly. Budeme hrát super tiebreaky do 15 a pokaždé s jiným spoluhráčem. Každý bude tedy sbírat body sám za sebe a na konci budeme mít 3 nejlepší hráče. Turnaj bude kratší, s nižším startovným a rozloučíme se tak s rokem 2023. V lednu nás čekají 6.1. singly a 27.1. debly.

Příjemná předvánoční atmosféra i hezký tenis, to byly poslední debly v roce 2023. Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.