Červnové singly vyhrál Lukáš Rutar

Druhou červnovou sobotu jsme si v Brně na Sprintu zahráli turnaj dvouher, kterého se nakonec zúčastnilo 7 hráčů. Bohužel se pár hodin předem odhlásili ze zdravotních důvodů Slávek i Marek.

Nejprve se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupili 2 nejlepší do semifinále a zbylí 3 hráči si zahráli každý s každým. Osmého hráče jsme operativně nahradili. Jako „Player X“ nám vypomohl Lukáš i Jirka, čímž jim děkuju.

Ze skupiny A po 3 výhrách postoupil Honza Seidl, když porazil Adama Füricha 6:2. Další dva zápasy už zvládl bez ztráty hry a Andree Bujáčkové i zaskakujícímu Jirkovi nadělil kanáry.

Adam, který porazil Andreu 6:3 a rozehrávací zástupný zápas s Lukášem Rutarem prohrál těsně 4:6, postoupil z Áčka jako druhý. Na nepostupové třetí pozici zůstala Andrea.

Skupinu B ovládl Lukáš Rutar. Svůj zápas s Kubou Vítkem vyhrál hladce 6:1 a Jirkovi Procházkovi ani Adrianu Potrovi nedovolil ani jeden vyhraný game. Jirka šel do pavouka z Béčka jako dvojka, když v napínavém souboji porazil Kubu Vítka až v tiebreaku 8:6.

Adrian Potra podlehl Jirkovi 4:6 a Kubovi 3:6, takže i díky čisté prohře s Lukášem, na něj zbylo 4. místo ve skupině. Třetí byl Kuba a oba dva si zahráli zápasy s Andreou. Kuba vyhrál nad Andreou 6:3 a ještě předtím ji porazil Adrian 6:2.

Kluci si tedy mezi sebou zahráli super tiebreak o konečné 5. místo. Adrian ho vyhrál 10:8. I tak ale Kuba Vítek zapsal alespoň 3 body za 6. místo, což je i jeho aktuální umístění v single žebříčku.

První semifinále rozehráli Lukáš s Adamem a dopadlo to 6:2 pro Lukyho, čímž poslal Adama do boje o bronz. Další semifinálový souboj dopadl 6:3. pro Honzu, když porazil Jirku, který měl krátce předtím náročný souboj s Kubou.

Zápas o bronz jsme nakonec nehráli, jelikož k němu Adam nenastoupil a tak Jirka vyhrál kontumačně. Finále nabídlo hezký tenis. Honza nenašel na favorita a mnohonásobného vítěze Sprint cupu recept a tak Lukáš zvítězil 6:2.

Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.