Květnové debly vyhráli Roman a Honza

V květnu se nám v Brně na Sprintu sešlo 5 párů skvělých deblistů. Dopoledne se hrálo v jedné velké skupině, díky níž jsme se seřadili a našli jsme tak 4 nejlepší páry do semifinále. Pár z pátého místa skupiny si v mezičase zahrál singlový zápas.

Pětičlennou skupinu ovládli bez jediné prohry Laďa Jůn s Jirkou Sotolářem, když porazili druhé v pořadí Romana Maršalíka s Honzou Seidlem až 8:6 v tiebreaku.

Kanára si od Jirky a Ladi vysloužili jak Michal Králíček s Vláďou Hubkou, tak i Jirka Symon s Andreou Bujáčkovou. Uhrát nad nimi alespoň jeden game se povedlo Petrovi Holubovi s Pavlem Plevou, i ti ale prohráli 1:6.

Podobně štědří byli ke svým skupinovým soupěřům i Honza a Roman. I od nich dostali dva nejslabší páry 6:0, ale Pavel s Petrem zabojovali a prohráli jen 3:6. Tady se už lehce ukazovalo, kdo by se dvěma favorizovanými páry možná dokázal trošku držet krok.

Andrea s Jirkou hráli proti Michalovi s Vláďou i proti Pavlovi s Petrem shodně 1:6, takže zaujali pátou pozici ve skupině. Nejnapínavější zápas skupiny, tedy kromě tiebreaku favoritů, jsme si nechali na konec. Petr s Pavlem porazili Michala a Vláďu taky až v tiebreaku a to těsně 7:5.

Po skupinových bojích bylo tedy jasné, že z první příčky jde Jirka a Laďa a vyzvou čtvrté v pořadí tedy Vláďu a Michala. Toto první semifinále vyhráli dle očekávání Jirka a Laďa.

Druhé semifinále dopadlo podobně, protože Roman s Honzou Seidlem nehodlali nic riskovat a zbytečně se před finále unavovat. Pavla s Peťou porazili a pošetřili síly do finále, kde chtěli Jirkovi s Laďou oplatit porážku ze skupiny. To se jim skutečně povedlo a zvítězili 6:3.

V boji o bronz se podařilo vyhrát Petrovi s Pavlem, čímž jen potvrdili, že jejich výhra nad Michalem s Vláďou ve skupině nebyla náhoda.

Ještě před semifinále jsme dali prostor čekajícím hráčům, kteří si zahráli nějaké singlové zápasy. Tímto se vyplnil čas, kdy jsme vyhlíželi výsledek tiebreaku posledního zápasu ve skupině.

Shodli jsme se totiž na tom, že grilování si necháme až po hře. Při vyhlašování výsledků jsme si už ale pochutnávali na grilovaných klobásách, hermelínech, krkovičce a nebo kuřecím steaku.

Výsledek květnových deblů pomohl Honzovi Seidlovi s Romanem Maršalíkem pevně ukotvit první místo v celoroční tabulce a přinesl jim historicky první vítězství v deblu na Sprintu. Stálo je to pár druhých míst letos i loni.

Finálně to tedy dopadlo tak, že zlato má Honza a Roman. Stříbro si nakonec odnesli Jirka s Laďou. Bronz připadá Petrovi a Pavlovi. Čtvrtí byli Vláďa a Michal a poslední pátí Andrea a Jirka. Do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček tedy tentokrát zapsali své příspěvky všechny páry.

I přes slabší účast se nám povedlo uspořádat moc hezký deblový turnaj, na němž nás sice ráno lehce trápily přeháňky, ale pak se už počasí umoudřilo a ukázalo se i sluníčko. Věřím, že se to všem líbilo a brzy se zase potkáme. Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.