Španělská Sevilla a FED Cup 2023.

Kolem šesté ranní jsme vyráželi autem z Brna směr letiště Vídeň, abychom se dopoledním letem dopravili do španělské Seville. V pátek nás čekal zápas skupiny A finále poháru Billie Jean King proti američankám.

Bitva Česko – USA byla naplánována od 16 h. Do haly jsme ale přijeli už dopoledne, abychom nasáli atmosféru a mrkli i na zápasy jiných skupin. Finále dřívějšího FED Cupu se uskutečnilo ve dvou nafukovacích halách, které nebyly až tak velké, ale o to blíž jsme byli hráčkám a celému dění. Doslova z pár metrů jsme si mohli prohlédnout jejich precizní údery a slyšet i taktické pokyny od Petra Pály. Na podpis či fotku nebyl problém si počkat u vstupu do haly. Diváků bylo spíše méně.

V prvním zápase jsme mohli vidět Katku Siniakovou, která bohužel podlehla skvěle hrající Danielle Collins. Následně nás ale vrátila do hry Markéta Vondroušová, když hladce porazila Sofii Kenin. Katka s Bárou Krejčíkovou pak nastouily do rozhodující bitvy proti dvojici Townsend Collins a vybojovaly nám postup do sobotního semifinále. Z haly jsme se přesunuli na večeři do centra Seville a těšili se na další hrací den.

Po dopolední prohlídce sluncem zalité Seville jsme se kolem poledne pomalu vraceli na tenis. Od 10 h se hrálo semifinále mezi Itálií a Slovinskem, v němž italky zvítězili a po mnoha letech se tak dostaly do finále. Na češky od 16 h čekal zvučnými jmény nabitý tým Kanady.

V prvním zápase nastoupila Barbora Krejčíková a se ztrátou jen 3 gamů zvítězila nad Marinou Stakusis. Poté si už ale bohužel Markéta Vondroušová nevěděla rady s neuvěřitelně skvěle hrající teprve 21-letou Leylahou Fernandez. První set stihla kanaďanka vyhrát za 43 minut 2:6, ve druhém se pak Markéta hodně zlepšila a se stejným skóre jí to oplatila. Rozhodující třetí sada už ale bohužel skončila výhrou Kanady 6:3.

Chleba se tedy lámal v deblu. Úspěšný pár Siniaková Krejčíková v něm vyzval dvojici Fernandez Dabrowski. Napínavý první set přitáhl v ČR k televizím nespočet našich kamarádů a vůbec tenisových i netenisových fanoušků, jak jsme pochopili z mnoha zpráv, co nám chodily na telefony. První sada i přes velké úsilí Katky i Báry skončila naší prohrou 5:7. V druhém setu už to vypadalo nadějněji a dospěl až do tiebreku, jež jsme bohužel prohráli 3:7. Po 22 hodině jsme odcházeli z dějiště Billie Jean King cupu sice trošku se zklamáním, ale s pocitem, že jsme viděli neskutečný tenis a zažili atmosféru, kterou už možná nikdy znovu nezažijeme.

Večeři jsme si tentokrát dopřáli v kolumbijské restauraci v centru Seville a dlouho po půlnoci jsme se dostali do postele. V neděli nás čekala prohlídka nejzajímavějších památek 4. největšího španělského města a odlet domů.

Po další výborné snídani s čerstvým fresh džusem a španělskou šunkou Jamon Cerano jsme se prošli ke katedrále Panny Marie, odkud jsme pokračovali na Plaza de Espaňa. Přes okolní zahrady jsme pak zamířili k autobusu, který nás za slabou půlhodinku dopravil na letiště. Tam nás čekalo ještě jedno milé překvapení a to, že vedle nás v letadle cestou zpět seděla Bára Krejčíková (na fotce v šedé mikině Friends).

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem účastníkům zájezdu. Atmosféra byla velmi příjemná, počasí i jídlo skvělé, jako ostatně vždy ve Španělsku. Věřím, že se povede a v následujícím roce se zase na nějaké zápasy českých hráčů a hráček podíváme.

Na další zájezdy se můžete přihlásit tradičně telefonicky na čísle 603 555 170. A kromě pár fotek máme ze Španělska i videa, které najdete na našem Facebooku.