Řím 2024 a loučící se Rafa Nadal

Před 2 hodinou ráno jsme vyráželi autem z Brna směr letiště Vídeň, abychom se prvním ranním letem dopravili do Říma. V úterý 7. května startovalo první kolo WTA a dohrávala se kvalifikace ATP na turnaji BNP Paribas Roma 1000.

Naše sedmičlenná skupina si tak užila nespočet singlových i deblových bitev mezi světovými hráči. Mimo to jsme měli možnost si z pár metrů prohlédnout jejich precizní údery, když se na zápasy připravovali veřejně s trenérem či sparing partnerem. První den jsme měli vstupenky na Grand stand a druhý i třetí den jsme zavítali na Centr kurt.

Areál Foro Italico v Římě je nádherný, prostorný a vybavený mnoha obchody s tenisovým zbožím i restauracemi a kavárnami, kde je možné ochutnat nezaměnitelné italské dobroty. I když se každým dalším dnem počet návštěvníků turnaje zdvojnásoboval, vždy se dalo pohodlně procházet, najít si divácké místo se super výhledem a ani na jídlo se nečekaly fronty. Italové měli vše skvěle pořešené. V areálu je kromě fast food občerstvení i klasická restaurace a poslední den jsme zdarma využili úschovnu zavazadel.

První den jsme se z letiště přesunuli rovnou na tenis a vydrželi jsme až do večera. Těšili jsme se na tři české zápasy a spoustu další tenisové zábavy. Linda i Brenda Fruhvirtová své zápasy vyhrály, ale Vít Kopřiva bohužel ve třech setech prohrál. Posledním zápasem dne byla bitva mezi Angelique Kerber a Lauren Davis. Bývalá světová jednička vyhrála hladce 2:0. Během prvního dne, v rámci krerého se nám povedlo navštívit i centr kurt, byť jsme na něj neměli koupené lístky, jsme viděli zápasy hráčů jako je Schwartzman, Gasquet, Van den Zandschulp, Badosa, Rogers nebo Fernandez. Mimo to jsme navštívili treninky Nadala, Zvereva, Djokoviče, Tsitsipase.

Druhý den nás čekala řada útkání českých hráčů. Do areálu jsme vstoupili už před 10 h, kdy začínal trénovat Kuba Menšík. V zápase od 11 h na krásném kurtu Pietro Angeli, ale bohužel podlehl 0:2 němci Hanfmannovi. Tento zápas si hráči v prvním kole střihli už v Madridu, kde to skončilo vítězně pro Kubu. Mrkněte i na článek o zájezdu na Madrid Mutua Open 2024. Zápasy 1. kola si zahrály i sestry Linda a Brenda Fruhvirtovi. Vítězně dopadla Brenda, když ve třech setech porazila američanku Towsendovou.

V rámci středečního programu jsme si ještě zopakovali treninky všech celebrit jako je Nadal, Djokovič, Zverev, Dimitrov či Korda. Plus jsme viděli zápasy Monfilse, Eubankse, Schwarzmana či Schapovalova. Z areálu nás vyhnal večerní déšť. Noc ze středy na čtvrtek pršelo dost, ale díky tomu jsme měli nádherný slunečný poslední den. Taky jsme se na centr kurtu krásně spálili. Původní plán na čtvrtek byla prohlídka města, ale když se ukázalo, že na cetr kurtu nastoupí Rafa Nadal a před ním i po něm budou hrát češi, neváhali jsme a rychle jsme si vstupenky dokoupili.

Velkou výhodou našeho pobytu v Říme byl hotel, jež jsme měli z kurtů 20 minut pěšky. Jen první večer jsme se pro velkou únavu přesouvali pomocí aplikace Uber. Ráno nás v hotelu potěšila bohatá snídaně, po které jsme již vyrazili na ranní treninky. Vstup do areálu byl už od 10 h.

Čtvrtek 9. května jsme trávili a centr kurtu. První v pořadí byl zápas Lindy Noskové. I s pomocí tiebreaku nakonec zvítězila 2:0. Kolem půl 2 se už ale centr začal hodně plnit. Na zápas Rafaela Nadala proti 24 letému Zizou Bergsovi bylo téměř vyprodáno. Atmosféru jako při tomto utkání asi nikdo z nás dosud nezažil. Máme z toho na našem Facebooku i několik videí. Rafa vyhrál 2:1 a skvěle si to načasoval, protože hned po jeho zápase začalo pršet.

Posledním zápasem čtvrtka by pro nás byl Tomáš Macháč, který ale vzdal, a tak jsme si už jen nakoupili suvenýry a pomalu vyrazili směr Vatikán, odkud nám jel autobus na letiště. Cestou jsme si ještě dali italské Gelato a po 21 h nám to letělo zpět do Vídně, kde nás už na parkovišti čekala auta a lehce po druhé hodině po půlnoci jsme byli zpět v Brně.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem účastníkům zájezdu. Zejména kluci ze Šumperka to měli do Vídně fakt daleko. Díky tomu, že jsme se už znali z tenisových turnajů pořádaných v Brně, jsme si měli co povídat a taky jsme si už lehce naplánovali, kam bychom chtěli na tenis vyrazit příště. Tak snad se nám to povede! Pro tento rok chystáme ještě zájezdy do Španělska, Rakouska či Londýna a těšíme se i na letní a podzimní cesty za tenisem. Autem i letecky bychom se měli podívat na turnaj na trávě na Mallorce, antukový Kitzbühel a nebo později na Billie Jean King cup či Fed Cup do Španělska.

Na další zájezdy se můžete přihlásit tradičně telefonicky na čísle 603 555 170. A kromě pár fotek máme z Říma i videa, které najdete na našem Facebooku.