Zájezd do Londýna a Wimbledon živě

Tenisový zájezd na Wimbledon 2024 s prohlídkou Londýna. Zažijte příští Wimbledon živě i vy. Pojeďte s námi.

V 8 hodin ráno v neděli 30. června jsme se úspěšně potkali na letišti v Brně, abychom se dopoledním letem dopravili do Londýna.

V pondělí 1. července se rozehrálo 1. kola nejstaršího tenisového turnaje na světě a my jsme měli to štěstí, že nám nepršelo a mohli jsme být součástí prvního dne Wimbledonu už od brzkého rána.

Naše 12členná skupina si tak užila nespočet singlových i deblových bitev mezi světovými hráči. Mimo to jsme měli možnost si z pár metrů prohlédnout jejich precizní údery nebo je potkat v uličkách slavného All England Clubu.

Podařilo se nám vyfotit s Petrem Čechem a potkat Radka Štěpánka. Povedlo se nám získat vstupenky na většinu kurtů kromě pár největších stadionů. Češi i velké hvězdy ale hráli i na pro nás dostupných kurtech.

Areál Wimbledonu, kde se hraje již od roku 1877 je nádherný, historický a ctí své tradice, takže nejenže hráči i trenéři nosí jen bílé oblečení, ale taky zde nevidíte žádné reklamy. Mezi tradice se řadí i dlouhé fronty tisíců diváků, kteří často čekají celou noc, aby se do areálu Wimbledonu dostali. Všude jinde se dají vstupenky koupit předem.

V areálů najdete obchody s tenisovým zbožím i restaurace a kavárny, kde je možné ochutnat nejen věhlasné jahody se smetanou.

První den jsme se ještě před polednem londýnského času přesunuli z letiště Stansted vlakem do centra na Liverpool Street. Dále jsme pokračovali metrem na prohlídku města. Viděli jsme pevnost Tower, prošli se po Tower Bridge a pokračovali opět metrem do Westminsteru. Tam jsme si dali malý oběd z místního Tesca a obdivovali úžasný Big Ben i Londýnské kolo na břehu Temže. Krátkou procházkou zeleným St. James parkem jsme se dostali až k Buckinghamskému paláci.

Naše prohlídka Londýna končila na vlakové stanici Victoria. Odtud jsme jeli asi 40 minut vlakem do hotelu, který jsme měli rezervovaný v londýnské čtvrti Bromley.

Už cestou na vlak jsme míjeli tradiční londýnské hospůdky, v nichž právě vysílali zápas EURA mezi Anglií a Slovenskem. Do jedné jsme se tedy na chvilku posadili a povedlo se nám to zrovna v době, kdy padl slovenský gól.

Naši radost ale britové úplně nesdíleli, tak jsme radši pokračovali dál. V Bromley jsme si po výstupu z vlaku našli jinou hospůdku, kde jsme dokoukali druhý poločas i prodloužení. Že to Slovensku nakonec nevyšlo byla velká smůla, ale pro náš další bezproblémový pobyt v Anglii docela bezpečná věc.

Velkou výhodou našeho pobytu v Londýně byl hotel. Jednalo se o krásný čtyřhvězdičkový boutique hotel, jež jsme měli z kurtů jen pár desítek minut autem. Na Wimbledon i z něj jsme se přesouvali pomocí aplikace Uber, kde jsme si vždy zavolali 3 taxi za výhodnou cenu a rychle jsme byli na kurtech či zpět na hotelu.

V pondělí ráno nás čekalo vstávání ve 3, abychom už v půl 4 odjížděli směr Wimbledon. Vzhledem k tomu, že vstupenky se nedají snadno koupit předem, zařadili jsme se po čtvrté hodině ranní do několika tisícové fronty tenisových nadšenců. Mnoho z nich tam i přespávalo.

Dle očekávání se naše snaha povedla a do areálu se nám podařilo dostat již před 11 h. Proslýchá se, že do řady na Wimbledon – tzv. Queue, se rozdá minimálně 10 tisíc čekacích kartiček, přičemž kapacita areálu je až 42 tisíc diváků. My jsme měli čísla kolem 1 800, 2 000 a 2 200, podle časů dojezdů taxíků. Seskupili jsme se dohromady na pozici 1 800, ale kolem 8 h nás pořadatelé stejně zase seřadili a nechali čekat, až přijde na řadu přesně to naše číslo.

Byť jsme si dle programu vybrali k dokoupení ještě kurt 1 za 80 liber nebo kurt 2 za 50 liber, tak už na nás u pokladen bohužel zbyl jen základní lístek za 30 liber. Říkalo se, že na Centr kurt se dostane prvních 500 čekajících a na kurt 1 dalších 500. Musím ale říci, že čekání ve frontě trvající 6 až 7 hodin nám opravdu rychle uteklo. Dalo se odejít pro občerstvení, na toaletu či do obchodu se suvenýry. Roli hrálo i to, že nás bylo 12. Když jsme v roce 2018 čekali jen ve 2, trošku se to táhlo. Ale zase jsme se dostali i na velké stadiony a to jsme šli do fronty v podobný čas.

Po vstupu do areálu jsme si jej nejdříve celý prošli a dali si oběd. Poté jsme se už vrhli na kurty a sledovali zápasy. Asi největším zážitkem byla pětisetová bitva Kuby Menšíka proti kazachovi Bublikovi, kterou bohužel nedotáhl do vítězného konce. Souběžně hrála o dva kurty výše Karolína Plíšková proti Dianě Shnaider. Ani zde nebyli češi spokojeni. Kája jakožto aktuálně 46. hráčka světa a bývalá světová jednička podlehla 30. rusce ve třetím setu 5:7. Po Kubovi naskočila na stejný kurt Karolína Muchová a i když hrála krásně, tak to na španělku Badosu bohužel nestačilo.

Radost nám přinesly až večerní zápasy. Nejprve smázla Linda Nosková Saru Errani ve dvou setech a pak jsme se přesunuli na jeden z větších kurtů, kde se povedlo Brendě Fruhvirtové (88) otočit zápas proti favorizované rusce. Mirra Andreeva (23) prohrála ve třetím setu 2:6, byť ten první skončil mále kanárem pro mladší ze dvou úspěšných sester Fruhvirtových. Kolem 21 hodiny jsme opouštěli areál Wimbledonu a přesouvali se Uberem na hotel. Počasí v Londýně vydrželo, ani kapka deště. Což se bohužel nedalo říci o následujících dnech, kdy se program Wimbledonu 2024 stále přerušoval. Měli jsme tedy obrovské štěstí.

Mimo česká utkání jsme viděli ještě řadu špičkových zápasů hráčů z předních míst žebříčků ATP i WTA a některým nebojácným divákům z Ostravy se povedlo dostat i na Centr kurt. Náročný tenisový den končil před půlnocí, kdy jsme unavení padli do pohodlných postelí. V půl šesté ráno už jsme ale vstávali, abychom vyrazili vlakem směr letiště. V centru Londýna jsme stihli snídani i krátký rozchod na nákup suvenýrů. Vše šlo hladce a po 12 h jsme odletěli zpět do Brna.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem 12 účastníkům zájezdu. Díky tomu, že jsme se už znali z loňského turnaje v Římě i Madridu 2024, jsme si měli co povídat a taky jsme si už lehce naplánovali, kam bychom chtěli na tenis vyrazit příští rok. Tak snad se nám to Monte Carlo a Dubai 2025 povedou!

Pro tento rok chystáme ještě zájezdy do Turína a Paříže na turnaje mistrů. V záři i listopadu bychom se měli podívat na Billie Jean King cup i Davis Cup do Španělska.

Na další zájezdy se můžete přihlásit tradičně telefonicky na čísle 603 555 170. A kromě pár fotek máme z Wimbledonu 2024 i videa, které najdete na našem Facebooku.