První singly venku vyhrál Pierre Lacombe

První květnovou sobotu jsme si v Brně na Sprintu zahráli turnaj dvouher, kterého se zúčastnilo 9 výborných singlistů a já.

Nejprve se hrálo ve 3 skupinách, z nichž postoupili 4 nejlepší do pavouka hlavní soutěže a 4 do útěchy. Postupové příčky jsme určovali pomocí plus minus skóre vyhraných a prohraných gamů ze skupin.

Ze skupiny A po 2 výhrách postoupil Pirre Lacombe, když porazil Lukáše Vintera i Petra Vodáka. Pierre šel díky svému skóre do pavouka ze třetí příčky a Petr ze čtvrté.

Lukáš, který prohrál s oběma 2:6, měl skóre -8, stejně jako další dva hráči, a tak si mezi sebou dali ještě super tiebreky. Obě zkrácené hry Lukáš vyhrál a šel tak do pavouka ze sedmé pozice.

Skupinu B ovládl Radek Hakl. Svůj zápas s Víťou Hermanem vyhrál hladce 6:1 a Lukáše Masaříka porazil 6:2.

Radek šel do pavouka jako dvojka, Lukáš jako pětka a Víťa si super tiebreakem uhájil osmou pozici.

Skupina C se zdála být nejlehčí. Z prvního místa lehce postoupil Jirka Sekanina, když se mu povedlo dát Slávkovi Kapitancovi kanára a Kubu Kikerleho přehrát 6:1.

Slávek Kapitanec si díky oblíbeném skóre -8 zahrál 2 super tiebreaky a vzhledem k tomu, že podlehl Lukášovi i Víťovi, zaujal dočasně 9. pozici. Jirka šel do hlavní soutěže jako jednička a Kubovi skóre pomohlo k 6. příčce. Než se dohrály skupiny dali jsme si ještě debla na treninkovém kurtu.

První semifinále rozehráli Jirka s Peťou a dopadlo to 6:3 pro Jirku, čímž poslal Petra do boje o bronz. Další semifinálový souboj byl jednoznačný, když se Pierrovi povedlo porazit Radka 6:0. a dostal se tak do svého prvního finále na Sprintu.

V pavouku útěchy se utkal Lukáš Vinter s Víťou, což dopadlo vítězně pro Lukyho v poměru 6:2. V druhém semifinále útěchy porazil Lukáš Masařík 6:3 Kubu. Slávek si ještě zahrál přípravný zápas s Jirkou, aby pak hladce porazil Andreu 6:2. Vyrovnaný souboj o páté místo sehráli Lukášové. Nakonec to dopadlo 6:4 pro Lukáše Vintera. O 7. místo si zahráli Víťa a Kuba. V průběhu ale musel bohužel Kuba skrečovat.

Zápas o bronz dopadl vítězně pro Peťu Vodáka, když porazil Radka 6:1. Finále nabídlo hezký tenis. Jirka však nenašel na francouzského tenistu recept a tak Pierre zvítězil 6:1.

Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.