Debly 25. listopadu vyhráli Honza s Jirkou.

V listopadu se nám v Brně na Sprintu sešlo 15 párů výborných deblistů. Bohužel se nám jeden pár omluvil a neklaplo to na 16, ale i tak jsme si s tím poradili. Dopoledne se hrálo ve 4 skupinách, z nichž postoupily vždy 2 nejlepší páry do pavouka hlavní soutěže. Hráči ze třetích a čtvrtých míst skupin si pak zahráli pavouka útěchy.

Skupinu A ovládli Tomáš Sommer s Laďou Jůnem, když porazili i Lukáše Rutara s Adamem Fürichem. Ti pak tedy postupovali do pavouka hlavní soutěže z druhého místa. Na třetí a čtvrté nepostupové příčce se umístili Honza Cabák a Daniil Skripchenko a Jarda Běláček s Michalem Pavoničem.

Skupina B měla také své favority. Drahoš Herzán a Přema Cendelín vyhráli všechna utkání ve skupině a tak postoupili z prvního místa. Postup do hlavní soutěže si ze skupiny B vybojovali i Marek Jičínský a Aleš Novák, když přehráli Martina a Jakuba Klimešovi i Michala Spirita s Kienem Trungem.

Skupinu C ovládli Jirka Sotolář s Martinem Zivčákem, když porazili i Lukáše Masaříka s Jirkou Soustružníkem. Ti pak tedy postupovali do pavouka hlavní soutěže ze druhého místa. Na třetí a čtvrté nepostupové příčce se umístili Honza Tenora a David Pavlíček a Tereza Hermannová s Marianem Kalabou.

Ve skupině D jasně vyhráli všechna utkání Honza Krištof s Jirkou Presem a tak postoupili z prvního místa. Postup do hlavní soutěže si ze skupiny D vybojovali i Petr Němeček a Davidem Zádrapou, když přehráli Marka Nekudu s Andreou Bujáčkovou.

Následovaly zápasy čtvrtfinále hlavní soutěže i útěchy, které jsme proložili obědem. Po snídaňových párečcích a vajíčkách nám už vyhládlo a tak se gulášek i řízečky hodily. Do semifinále se probojovali Tomáš s Laďou, Jirka s Martinem, Drahoš s Přemkem a Jirka s Honzou. Stejnou logikou jako hlavní soutěž jsme hráli i pavouka útěchy. Ve finále útěchy uspěli Martin a Kuba Klimešovi, když porazili Davida a Honzu. Takže 9. a 10. místo bylo jasné.

Ještě před finále jsme uspořádali zápas o 3. místo, kde se podařilo Tomovi s Laďou zvítězit 6:3 nad Drahošem a Přemkem. V průběhu odpoledne jsme si ještě zahráli několik deblových zápasů mimo soutěž na betonu.

Pak už přišel čas na finále, kde se do toho Jirka s Honzou i Martin s Jirkou pustili naplno. Stříbro si nakonec odnesli Jirka a Martin, když svým soupeřům podlehli 1:6. Nejlepší páry zabodovaly do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Na konci roku se uskuteční Masters turnaj pro ty nejlepší. Pro deblisty to bude 16. prosince, tak si udělejte čas 🙂

Výborná účast nám dovolila uspořádat moc hezký deblový turnaj, na němž se objevilo i spoustu nových tváří. Věřím, že se to všem líbilo a brzy se zase potkáme. Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.