Listopadové singly vyhrál Jirka.

První listopadovou sobotu se v Brně na Sprintu uskutečnil turnaj dvouher, kterého se zúčastnilo 11 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 3 skupinách, z nichž postoupilo 8 nejlepších do pavouka hlavní soutěže.

Ze skupiny A po 3 výhrách postoupil Jirka Sotolář. Druhé postupové místo si zasloužil nováček Jirka Kaprálek, když porazil jak Tomáše Doležela (alias Dollyho) tak i Marka Novotného. Jirkovi uteklo první místo ve skupině jen těsně, díky prohře 4:6 s favoritem Jiřím Sotolářem. Ze třetího místa šel nakonec do pavouka hlavní soutěže i Dolly a čtvrté místo ve skupině obsadil Marek.

Skupinu B vyhrál Roman Svobodný, když se mu povedlo otočit zápas s Jardou Běláčkem z 1:4 až na výhru 6:4. Druhé místo si vybojoval Maxim Bachratý, který přehrál, jak Jardu tak i Jirku Procházku. Následně Jarda porazil Jirku Procházku, čímž si zasloužil třetí místo ve skupině B. První dva z každé skupiny šly do pavouka hlavní soutěže a na třetí a čtvrtá místa čekal pavouk útěchy.

Skupinu C jsme měli bohužel je o 3 členech, když v pátek pro nemoc vzdal Adrian Potra. Hned první zápas mezi Radkem Haklem a Lukášem Vinterem dospěl až do tiebreaku, který vyhrál Radek a tím si zajistil první místo ve skupině. Druhý byl Lukáš díky výhře 6:3 nad Andreou. Radek porazil Andreu 6:1, čímž své prvenství posvětil. Do pavouka hlavní soutěže postupovalo 8 hráčů dle skóre plus/minus. V případě shodného výsledku se pak hráli super tiebreaky. Díky tomu se do osmičky dostal jak Dolly tak i Andrea, ale bohužel to nevyšlo Jardovi.

První čtvrtfinále rozehrál Roman Svobodný s Maximem Bachratým. Romanovi se podařilo vyhrát až 7:5 v tiebraku, čímž poslal Maxe na celkově 5. místo. Další čtvrtfinálový souboj byl mnohem rychlejší, když se Radkovi povedlo porazit Dollyho 6:1.

V horní části pavouka se utkal Jirka Kaprálek s Lukášem Vinterem, což dopadlo vítězně pro Jirku v poměru 6:4. Lukáš si pak ještě zahrál jeden zápas navíc, jelikož byl z malé tříčlenné skupiny. Mimo soutěž hravě porazil Maxe a Dollyho, kteří se proti němu točili vždy po 2 gamech. V posledním čtvrtfinále porazil Jirka Sotolář Andreu 6:1.

Semifinálové souboje odstartoval Roman s Radkem. Romanovi se podařilo vyhrát 6:4, čímž poslal Radka do zápasu o bronz a sebe nominoval do finále. Druhý souboj o finále dopadl úplně stejně, když se Jirkovi Sotolářovi povedlo i podruhé porazit Jirku Kaprálka 6:4.

Finále nabídlo moc hezký tenis, který Jirka Sotolář proměnil ve své další vítězství ve Sprint cupu. Roman mu ve finále podlehl populárním skóre toho odpoledne 6:4. Dlužno dodat, že Roman, byť prohrával 2:5, zvládl ještě zabojovat a zápas zdramatizovat. V souboji o 3. místo se utkali Radek a Jirka Kaprálek. Bronzový pohár i body do žebříčku si nakonec vybojoval Jirka, když mu Radek podlehl 2:6.

Zápasy útěchy byly také zajímavé. V prvním utkání útěchy porazil Jirka Procházka Marka Novotného 6:2 a v druhém Jarda Marka 6:2. Rozhodovalo se tedy mezi Jardou a Jirkou a souboj zvládl lépe Jarda Běláček, když vyhrál 6:4. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Celkově 5. tedy skončil Maxim Bachratý, 6. Lukáš Vinter, 7. Tomáš Dolly Doležel a 8. Andrea Bujáčková. Na dalších místech se pak seřadili 9. Jarda Běláček, 10. Jirka Procházka a 11. Marek Novotný.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.