Říjnové singly ovládl Jirka Sotolář.

Neskutečně krásné říjnové počasí nám v Brně na Sprintu dovolilo uspořádat ještě jeden turnaj venku, kterého se zúčastnilo 8 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupili vždy 2 nejlepší.

Ze skupiny A po 3 výhrách postoupil Roman Svobodný. Druhé postupové místo si zasloužil nováček Honza Šimoník, když porazil jak Tomáše Doležela (alias Dollyho) tak i Andreu Bujáčkovou. Honzovi se zpočátku nedařilo a hned první zápas s favorizovaným Romanem prohrál, ale pak už procházel skupinou hladce. Ze čtvrtého místa šel nakonec do pavouka útěchy Dolly a třetí místo ve skupině obsadila Andrea.

Skupinu B vyhrál Jirka Sotolář ještě přesvědčivěji než Roman. Druhé místo si vybojoval teprve šestnáctiletý Tomáš Víta, který hladce přehrál, jak Marka Nekudu tak i Marka Novotného. Následně Marek Novotný porazil svého jmenovce Marka Nekudu, čímž si zasloužil třetí místo ve skupině B i snadnějšího soupeře do dalších bojů. První dva z každé skupiny šly do pavouka hlavní soutěže a na třetí a čtvrtá místa čekal pavouk útěchy.

Semifinálové souboje odstartoval Roman Svobodný s Tomášem Vítou. Romanovi se podařilo vyhrát 6:3, čímž poslal Tomáše do zápasu o bronz a sebe nominoval do finále. Druhý souboj o finále dopadl úplně stejně, když se Jirkovi povedlo porazit Honzu 6:3.

Finále nabídlo moc hezký tenis, který Jirka Sotolář proměnil ve své další vítězství ve Sprint cupu. Roman mu ve finále podlehl populárním skóre toho odpoledne 3:6. Dlužno dodat, že Jirka hrál s teplotou a po delší pauze. I tak ukázal své kvality a prošel turnajem se ztrátou jen pár gemů. V souboji o 3. místo se utkali Tomáš a Honza. Bronzový pohár i body do žebříčku si nakonec vybojoval Honza Šimoník, když mu Tomáš Víta odolával až do stavu 4:6.

Zápasy útěch byly také zajímavé. Semifinálové souboje dopadly celkem jednoznačně, ale chleba se lámal v následných bojích o páté respektive sedmé místo. V prvním semifinále útěchy porazil Dolly Marka Novotného 6:2 a v druhém Andrea Marka Nekudu 6:0. Finále útěchy pak nabídlo opakování souboje mezi Dollym a Andreou, kde Tom (Dolly) vrátil Andrei porážku ze skupiny a vyhrál 6:3. Zápas o 7. místo ovládl Marek Nekuda, když porazil Marka Novotného 6:2. I zde to dopadlo naopak než dopoledne ve skupině. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Celkově 5. tedy skončil Tomáš Dolly Doležel a 6. Andrea Bujáčková. Na dalších místech se pak seřadili 7. Marek Nekuda a 8. Marek Novotný.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.