První dubnové singly vyhrál Jirka Sotolář.

První dubnovou sobotu se v Brně na Sprintu sešlo 9 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupilo 8 nejlepších.

Ze spodní části pavouka postoupil do semifinále Jirka Sotolář, když přehrál Romana Svobodného 6:3. O druhé postupové místo se svedl jednoznačný boj. Filip Zimanzl podlehl Tomovi Doleželovi 1:6.

Horní část pavouka nabídla souboj mezi Markem Höklem a Michalem Vencelem. Favorizovaný Marek nezaváhal a vyhrál 6:2. Poslední místo v semifinále si zasloužil Viraj Jadav výhrou 6:1 nad Víťou Hermanem.

Jirka Sotolář se nebojácně vrhnul na Tomáše a svou levorukou hrou ho hladce porazil 6:2. Druhý souboj o finále byl také jednoznačný, když Marek dostal od Viraje 1:6. Finále nabídlo moc hezký tenis, který Jirka Sotolář proměnil ve své premiérové vítězství se Sprint cupu. Viraj mu ve finále podledl 2:6. V souboji o 3. místo se utkali Marek s Tomášem. Bronzový pohár i body do žebříčku si nakonec vybojoval Marek Hökl.

Jarda Běláček, který se neprobojoval do čtvrtfinále, si zahrál útěchu s hráči, kterým se nepovedlo postoupit do semifinálových bojů. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Celkově 5. skončil Roman Svobodný, díky lepšímu skóre než měl 6. Filip Zimanzl. Na dalších místech se pak seřadili 7. Víťa Herman, 8. Michal Vencel a 9. Jarda Běláček.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.