První singly roku 2024 vyhrál Roman

První lednovou sobotu se v Brně na Sprintu uskutečnil turnaj dvouher, kterého se zúčastnilo 11 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 4 skupinách, z nichž postoupilo 8 nejlepších do pavouka hlavní soutěže.

Ze skupiny A po 2 výhrách postoupil Honza Seidl, byť s Honzou Ondráčkem musel až do tiebreaku, v němž zvítězil 7:5. Druhé postupové místo si zasloužil matador Roman Svobodný, když porazil Honzu Ondráčka 6:4. Z této nabité skupiny musel tedy do útěchy Honza Ondráček.

Skupinu B jsme hráli jen pro určení, kdo v ní bude první a kdo druhý. Byl v ní totiž napsaný Jirka Sotolář, který se pro nemoc bohužel nezúčastnil. Děkuji tedy náhradníkům za sehrání zápasů s Davidem Kašperem i Jardou Běláčkem. Souboj mezi nimi nakonec vyhrál Jarda, když porazil Davida a šel tak tedy do pavouka z prvního místa.

Skupinu C vyhrál s přehledem Zdenek Biskup, když se mu povedlo porazit Tomáše Dollyho Doležela i Andreu Bujáčkovou shodným skóre 6:1. Druhé místo si vybojoval Dolly, který otočil zápas s Andreou a zvítězil 7:4 v tiebreaku. Na zápasy útěchy se tedy mohla začít těšit Andrea.

Skupinu D si vylosovali Michal Králíček, Honza Šimoník a Maxim Bachratý. Hned první zápas mezi Michalem a Honzou byl velmi rychlý, když Honza udělil Michalovi kanára a tím úspěšně zahájil svůj boj o první místo ve skupině. V průběhu dopoledne ještě porazil 6:1 Maxima a vyšel ze skupiny jako vítěz. Druhý byl Maxim díky výhře 6:5 nad Michalem, takže rozhodl až tiebreak. Zdaleka to ale nebyl poslední tiebreak toho dne. Například Michal si jej užil i během zápasu útěchy.

První čtvrtfinále rozehrál Roman se Zdenkem. Romanovi se podařilo vyhrát 6:0, čímž poslal Zdenka na celkově 7. místo. V posledním zápase ho totiž porazil ještě 6:4 David. Další čtvrtfinálový souboj byl už napínajvější, když se Maximovi povedlo porazit Jardu 6:3. Jarda si pak ještě zahrál o pořadí s Honzou Seidlem, ale prohrál 0:6 a tak se umístil jako osmý.

V opačné části pavouka se utkal Honza Šimoník s Davidem Kašperem, což dopadlo vítězně pro Honzu v poměru 6:2. David si pak ještě zahrál zápas proti Zdenkovi a ten skončil jeho vítězstvím 6:4. Takže David jakožto šestý získal 3 body do žebříčku. V posledním čtvrtfinále porazil Dolly Honzu Seidla, když mu otočil zápas a v tiebreaku vyhrál 7:2. Honza se pak ještě utkal s Jardou a vyhrál 6:0, díky čemuž je pátý a má 5 bodů.

Semifinálové souboje odstartovali Roman s Honzou Šimoníkem. Romanovi se podařilo vyhrát až v tiebreaku a to 7:4, čímž poslal Honzu do zápasu o bronz a sebe nominoval do finále. Druhý souboj o finále dopadl úspěšně pro Dollyho, když porazil Maxima 6:3.

Finále nabídlo hezký ale rychle odehraný zápas, který Roman ovládl a získal své další vítězství ve Sprint cupu. Dolly mu ve finále podlehl 1:6. V souboji o 3. místo se utkali Honza a Maxim. Vzhledem k nekonečnému počtu vyrovnaných zápasů a tiebreaků toho dne jsme museli kluky poprosit, aby své síly poměřili v supertiebreaku. Bronzový pohár i body do žebříčku si tak vybojoval Maxim, když mu Honza podlehl 7:10.

Zápasy útěchy byly také zajímavé. V prvním utkání útěchy porazil Michal Honzu Ondráčka 6:3 a pak v druhém otočil zápas s Andreu a v tiebreaku vyhrál 7:4. To pro něj znamenalo, že se celkově umístí jako deváty. O nepopulárním posledním místě se tedy rozhodovalo mezi Andreou a Honzou a přímý souboj zvládla lépe Andrea, když vyhrála až 8:6 v tiebreaku. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.