Poslední dvouhry v hale vyhrál Luboš Hlavsa

První dubnovou sobotu jsme si v Brně na Sprintu zahráli turnaj dvouher, kterého se zúčastnilo 8 výborných singlistů a já. Nejprve se hrálo ve 3 skupinách, z nichž postoupili 4 nejlepší do pavouka hlavní soutěže a 4 do útěchy. Postupové příčky jsme určovali pomocí plus minus skóre vyhraných a prohraných gamů ze skupin.

Ze skupiny A po 2 výhrách postoupil Luboš Hlavsa, když porazil Andreu Bujáčkovou i Pavla Soukupa. Luboš šel díky svému skóre do pavouka z první příčky a Pavel z osmé. Andrea už v turnaji po skupinách nepokračovala.

Skupinu B ovládl Kuba Vítek. Svůj zápas s Adrianem Potrou vyhrál hladce 6:1, ale potrápil ho Ondra Pirochta, který Kubu přehrával už 5:0. Jakub ale zápas otočil a vyhrál 7:5 v tiebreaku.

Adrian dostal od Ondry kanára a tak šel do pavouka jako sedmý. Kuba i Ondra se díky svému skóre dostali do semifinále, kam se zařadili na druhou a třetí pozici.

Skupina C byla plná favoritů a hodně zamotaná. Z prvního místa nakonec postoupil Kuba Kikerle, když se mu povedlo lepším skóre odsunout Josefa Slaného na druhou pozici a skvěle hrajícího Davida Kašpera až na třetí místo ve skupině.

Řada tiebreků v této skupině způsobila, že plus minus skóre bylo u všech kolem nuly a tak je borci ze skupiny B, kteří si nahráli body na Adrianovi předskočili. Do semifinále se tedy z Céčka dostal jen Kuba Kikerle.

První semifinále rozehráli Luba s Ondrou. Favoritovi Lubošovi se podařilo vyhrát 6:2, čímž poslal Ondru do boje o bronz. Další semifinálový souboj nebyl tak jednoznačný, když se Kubovi Kikerlemu povedlo porazit Jakuba Vítka 6:4. a dostal se tak do svého prvního finále na Sprintu.

V pavouku útěchy se utkal Josef s Pavlem, což dopadlo vítězně pro Pepu v poměru 6:3. Takže se Pavel umístil osmý, když pak prohrál i s Adrianem. V druhém semifinále útěchy porazil David 6:4 Adriana. Šesté místo tedy zaujal David Kašper, jelikož páté si v jejich opakování zápasu ze skupiny vybojoval Josef Slaný díky skóre 6:4.

Zápas o bronz dopadl vítězně pro Kubu Vítka, když porazil nováčka Ondru Pirochtu 6:4. Finále nabídlo hezký tenis. Luboš po minulé prohře ve finále s Lukášem Rutarem, která se udála až v tiebreaku, nezaváhal a získal další vítězství ve Sprint cupu. Luboš Kubu Kikerleho porazil 6:2.

Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.