Singly 15. července vyhrál Petr Vodák.

Rozpálená červencová antuka přivítala v Brně na Sprintu 8 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupili vždy 2 nejlepší.

Ze skupiny A po 3 výhrách postoupil Peťa Vodák. Druhé postupové místo si zasloužil Bohuslav Dokoupil, když porazil jak Jirku Procházku tak i Aleše Dufka. Jirka s Alešem svedli bitvu o 3 místo ve skupině, jež ale bohužel skončila předčasně, díky Alešovu zranění kolena. Skreč přišla za stavu 5:3 pro Aleše. Ze třetího místa šel tedy do pavouka útěchy Jirka a Aleš už v turnaji raději nepokračoval.

Skupina B nabídla hned po ránu maratonský souboj dvou favoritů. Ostravský Pepa Nudera nakonec udolal Daniila Skripchenka až tiebrekovým skóre 9:7. Hezký výsledek se ve skupině povedl i Martinu Doležalovi, když na oba výše jmenované uhrál 3 gemy a Andreu Bujáčkovou porazil 6:3.

Semifinálové souboje odstartovali Pepa Nudera s Bobem Dokoupilem. Pepa se rozhodl, že nebude na rozpáleném kurtě trávit delší čas než je nutné a i díky několika šťastným trefám porazil Boba 6:0. Druhý souboj o finále vypadal úplně jinak, když se Petrovi povedlo porazit Daniila až v tiebreaku 7:5. Finále nabídlo moc hezký tenis, který Petr Vodák proměnil ve své premiérové vítězství ve Sprint cupu. Pepa mu ve finále podledl 3:6. V souboji o 3. místo se utkali Daniil s Bobem. Bronzový pohár i body do žebříčku si nakonec vybojoval Daniil, který zvítězil v poměru 6:1.

Jirka Procházka, který se neprobojoval do semifinále, si zahrál útěchu s hráči ze 3. a 4. míst ve skupinách. Jeho souboj s Martinem Doležalem skončil až 11:9 v tiebreaku a tím si zajistil 5. místo. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Celkově 5. tedy skončil Jirka Procházka a 6. Martin Doležal. Na dalších místech se pak seřadili 7. Andrea Bujáčková a 8. Aleš Dufek. Daniilovi červencový bronz pomohl ke 3. místu v celoročním žebříčku a Peťu Vodáka dostalo vítězství na celkově 6. místo pro rok 2023. Pepa Nudera se usadil na 11. místě a Bob po sečtení bodů z minulého bronzového umístění drží 17. místo.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.