Červnové singly na Sprintu ovládli nováčci. Vyhrál Radek Černý.

V sobotu 17. června se v Brně na Sprintu sešlo 7 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 2 skupinách, z nichž postoupili vždy 2 nejlepší do semifinále. Skupina A byla čtyřčlenná a tak se hrálo od 1:1 a každý měl 3 zápasy. Ve skupině B se nám bohužel čtvrtý hráč nedostavil a tak jsme to hráli od nuly a pro každého tam vyšly 2 zápasy.

Ze skupiny A postoupil z prvního místa Radek Černý, který vyhrál všechny 3 úvodní zápasy. Proti němu se postavila Andrea Bujáčková jakožto druhý postupující ze skupiny B. Radek se ve skupině hezky rozehrál, když své ranní soupeře porazil postupně 6:2, 6:3 a 6:1. Ani s Andreou tedy neměl moc práce a porazil ji hladce 6:2, čímž si zařídil účast ve finále.

Skupinu B vyhrál Jirka Sekanina a ztratil u toho jen jediný game. Nejprve porazil Štěpána Sloupa 6:1 a pak 6:0 Andreu Bujáčkovou. Zápas mezi Štěpánem a Andreou skončil 6:2 a Andrea si mohla zkusit semifinálové boje. Jirkovi se soupeřem v semifinále stal druhý hráč ze skupiny A Roman Svobodný, který si musel své místo vybojovat nad Filipem Zimanzlem a Tomášem Doleželem. Roman se zápas od zápasu zlepšoval, ale Jirka byl přece jen nad jeho síly. Druhé semifinále tedy dopadlo 6:3 ve prospěch Jiřího Sekaniny.

Finále nabídlo moc hezký tenis, který Radek Černý proměnil ve své premiérové vítězství ve Sprint cupu. Jirka měl možná trošku smůlu na los, protože se neměl ve slabší skupině B pořádně s kým rozehrát. V souboji o 3. místo se utkali Andrea s Romanem, který musel naopak o postup z těžké skupiny hodně zabojovat. Síly mu to však neubralo a vyhrál hladce 6:1. Bronzový pohár i body do žebříčku si tedy vybojoval Roman Svobodný.

Tomáš Doležel, který se velmi těsně neprobojoval do semifinále, si zahrál o 5. místo s Filipem Zimanzlem, jež mu podlehl už ve skupině 3:6. Vítězně to skončilo znovu pro Tomáše, i když se Filip na odvetu připravil a donutil Dollyho až k tiebreaku, který nakonec vyhrál těsně 10:8. Štěpán Sloup si ještě zahrál zápasy s oběma nepostupujícími ze skupiny A. S Filipem i Tomášem uhrál výsledky 3:6 a napoprvé předvedl ve Sprint cupu velmi sympatický výkon. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček. Celkově 5. tedy skončil Tomáš Doležel, 6. Filip Zimanzl a 7. Štěpán Sloup.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.