Únorové singly ovládl Lukáš Rutar.

Druhou únorovou sobotu jsme si v Brně na Sprintu uspořádali turnaj dvouher, kterého se zúčastnilo 12 singlistů. Dopoledne se hrálo ve 4 skupinách, z nichž postoupilo 8 nejlepších do pavouka hlavní soutěže.

Ze skupiny A po 2 výhrách postoupil Kuba Vítek, když přehrál Jardu Běláčka i Andreu Bujáčkovou. Druhé postupové místo si zasloužil Jarda Běláček, když porazil Andreu 6:4 a nedovolil jí tak otočit první zápas dne do tiebreku. Z této skupiny tedy putovala do útěchy Andrea.

Skupinu B ovládl Roman Maršalík, když své zápasy s Honzou Ondráčkem a Davidem Jašinským vyhrál hladce 6:0 a 6:1. Souboj o druhé místo nakonec vyhrál lépe vyspaný Honza, když porazil Davida v tiebreaku. Dostal se tak do nejlepší osmičky a David musel do útěchy.

Únorové singly byly velmi vyrovnané, rozdíl mezi hráči na 5. až 8. místě a těch, co nakonec hráli útěchu, spočíval často v pár fiftýnech a nebo právě tiebreaku. Tady je vidět, jak důležité je hrát o každý míč. Počítáme skóre i ze skupiny a to pak často rozhoduje i o konečném pořadí na bodovaných místech a v celoročním žebříčku.

Skupinu C vyhrál s přehledem Honza Seidl, když se mu povedlo porazit Víťu Hermana i Petra Vrbu shodným skóre 6:0. Druhé místo si vybojoval Peťa díky výhře 6:1 nad Víťou. Na zápasy útěchy se tedy mohl začít těšit i Víťa.

Skupinu D si vylosovali Lukáš Rutar, Kuba Čermák a Maxim Bachratý. Hned první zápas mezi Lukášem a Jakubem byl velmi napínavý. Luky nakonec vyhrál 6:4 a tím úspěšně zahájil svůj boj o první místo ve skupině. V průběhu dopoledne ještě porazil 6:2 Maxima a vyšel ze skupiny jako vítěz. Druhý byl Maxim díky výhře 6:1 nad Kubou. Kuba se tedy z této silné skupiny musel odporoučet do útěchy.

První čtvrtfinále rozehráli Lukáš s Honzou Ondráčkem. Lukymu se podařilo vyhrát 6:1, čímž poslal Honzu na celkově 6. místo. V posledním zápase Honza totiž porazil ještě 6:1 Jardu. Další čtvrtfinálový souboj byl už trošku napínajvější, když se Honzovi Seidlovi povedlo porazit Jardu 6:2. Jarda si pak ještě zahrál o pořadí s Honzou Ondráčkem, ale prohrál 1:6 a tak se umístil jako osmý.

V opačné části pavouka se utkal Roman s Maximem, což dopadlo vítězně pro Romana v poměru 6:3. Maxim si pak ještě zahrál zápas proti Kubovi Vítkovi a ten skončil vítězstvím Jakuba 6:1. Takže Kuba Vítek jakožto pátý získal 5 bodů do žebříčku a Maxim se umístil sedmý. V posledním čtvrtfinále porazil Petr Kubu Vítka až v tiebreaku. Jakub si pak napravil pověst výhrou 6:1 nad Maxem, díky čemuž je pátý.

Pořadí na 5. až 8. místě nám pomohly určit body ze skupin, jelikož zápasy hráčů, kteří vypadli ze čvtrtfinále skončili shodně 6:1. Semifinálové souboje odstartovali Lukáš s Honzou Seidlem. Lukymu se podařilo vyhrát hladce 6:1, čímž poslal Honzu do zápasu o bronz a sebe nominoval do finále. Druhý souboj o finále dopadl úspěšně pro Romana, když porazil Petra 6:0.

Finále nabídlo hezký ale rychle odehraný zápas, který Lukáš vyhrál bez zráty gemu a získal své další vítězství ve Sprint cupu. Roman mu ve finále podlehl 0:6. V souboji o 3. místo se znovu utkali soupeři ze skupiny C Honza Seidl a Petr Vrba. Bronzový pohár i body do žebříčku si vybojoval Honza, když mu Petr podlehl 3:6.

Zápasy útěchy byly také zajímavé. V prvním utkání útěchy porazil Kuba Čermák Davida 6:1 a pak ve finále útěchy přehrál stejným skóre i Andreu. To pro něj znamenalo, že se celkově umístí jako deváty. O nepopulárním posledním místě se tedy rozhodovalo mezi Víťou a Davidem a přímý souboj zvládl lépe David, když vyhrál až 7:1 v tiebreaku. Andrea skončila na 10. místě díky výhře 6:1 nad Víťou. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.