Únorové debly na Sprintu vyhráli Honzové

V únoru se nám v Brně na Sprintu sešlo 9 párů skvělých deblistů. Dopoledne se hrálo ve 2 velkých skupinách, z nichž postoupily vždy 2 nejlepší páry do semifinále. Hráči ze třetích až pátých míst skupin si pak zahráli zápasy o 5. a 7. místo.

Větší skupinu ovládli bez jediné prohry Radoslav Petrišin s Jirkou Slámou, když porazili druhé postupující Romana Maršalíka s Honzou Seidlem 6:4. Paradoxně nejvíce práce dal ale Radovi s Jirkou zápas proti Martinovi Hegerovi a Jurovi Žváčkovi. Vyhrát nad nimi se jim povedlo až 7:5 v tiebreaku. Tato skupina byla ale plná favoritů a tak Martin s Jurou bohužel těsně nepostoupili. Do dalších bojů o páté a nižší pozice se tak dostali i Bořek Kancnýř s Kubou Jurečkou a Pavel Pleva se Štěpánem Plevou.

Menší skupina měla také své favority. Luboš Hlavsa a Pepa Řepa vyhráli všechna utkání ve skupině a tak postoupili z prvního místa. Postup do semifinále si vybojovali i Honza Krištof a Honza Studený, když přehráli Andreu Bujáčkovou a Janu Šuštiakovou i Petra Holuba s Mirkem Rešem.

Po menším obědě v podobě řízečků jsme se vrhli na semifinálové zápasy. Vítězové první skupiny Rado a Jirka vyzvali Honzu Krištofa a Honzu Studeného. Souboj na ostří nože skončil až v tiebreaku, který dopadl 7:5 pro zkušené deblisty Honzu a Honzu.

Druhé semifinále bylo naopak velmi rychlé, protože Roman s Honzou Seidlem nehodlali nic riskovat a zbytečně se před finále unavovat. Luboše s Pepou porazili hladce 6:1, díky čemuž ale Pepa s Lubou velmi pošetřili síly do boje o bronz oproti svým soupeřům, kteří hráli o hodně delší semifinálový zápas.

Ještě před finále jsme dali prostor párům, které se ve skupinách umístily třetí a hůř. Sečetli jsme jejich prohrané a vyhrané gemy a dle toho je seřadili. Aby to bylo spravedlivější, tak jsme ve větší skupině počítali jen se třemi nejlepšími zápasy daného páru. Boj o páté místo tak vyhráli Martin a Jura nad Peťou a Mirkem. Sedmé místo uhájili Bořek a Kuba, když se znovu postavili Pavlovi a Štěpánovi. Poslední tedy deváté zůstaly holky.

Ještě před finále jsme uspořádali zápas o 3. místo, kde se podařilo Lubošovi s Pepou zvítězit 6:3 nad Radem a Jirkou. V průběhu odpoledne jsme si ještě zahráli několik deblových zápasů, které nám pomohli určit místa 7 až 9.

Pak už přišel čas na finále, kde se do toho všichni tři Honzové i Roman pustili naplno. Stříbro si nakonec odnesli Roman s Honzou Seidlem, když svým soupeřům podlehli až 5:7. Poturnajový gulášek si tak asi nejvíc vychutnali vítězové Honza Studený a Honza Krištof. Nejlepší páry zabodovaly do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Výborná účast nám dovolila uspořádat moc hezký deblový turnaj, na němž se objevilo i spoustu nových tváří. Děkujeme za návštěvu šumperáci! Věřím, že se to všem líbilo a brzy se zase potkáme. Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.