Březnové debly ovládli Luboš a Martin

V březnu se nám v Brně na Sprintu sešlo 8 párů skvělých deblistů. Dopoledne se hrálo ve 2 velkých skupinách, z nichž postoupily vždy 2 nejlepší páry do semifinále. Hráči ze třetích a čtvrtých míst skupin si pak zahráli zápasy o 5. a 7. místo.

Skupinu A ovládli bez jediné prohry Luboš Hlavsa s Martinem Hegerem, když porazili druhé postupující Romana Maršalíka s Honzou Seidlem 6:3. Do dalších bojů o páté a nižší pozice se tedy dostali Jarda Běláček s Jirkou Lužným a Pavel Pleva se Štěpánem Plevou.

Skupina B měla dva páry nováčků a tak se nám to hezky zamotalo. Nakones se rozhodovalo až pomocí plus minus skóre, jelikož tři páry měly shodně 2 výhry a 1 prohru. Nejlépe z toho vyšli Pavel Tupec a Mirek Král, kteří měli +6 a tak postoupili z prvního místa. Postup do semifinále si vybojovali i Ondra Slaný a Josef Slaný, když si odnesli skóre +5. Smůlu měla dvojice Radoslav Petrišin a Jirka Sláma, kteří sice také přehráli Andreu Bujáčkovou a Vláďu Hubku, ale jejich skóre bylo díky jednomu tiebreku jen +1.

Po menším obědě v podobě řízečků jsme se vrhli na semifinálové zápasy. Vítězové první skupiny Luboš a Martin vyzvali Ondru a Pepu Slané. Souboj na ostří nože skončil 6:4 a pro zkušené deblisty Lubu a Martina to byl nejvyrovnanější zápas dne.

Druhé semifinále bylo také napínavé. Roman s Honzou v něm vyhráli 6:3, díky čemuž se museli Pavel s Mirkem místo finále těšit jen na zápas o bronz. Takže do finále se dostali nejlepší páry ze skupiny A a o 3. místo hráli postupující ze skupiny B.

Ještě před finále jsme dali prostor párům, které se ve skupinách umístily třetí a čtvrtí. První semifinále útěchy rozehráli Rado s Jirkou proti Štěpánovi s tátou Pavlem. Rado a Jirka vyhráli 6:1 a čekal je boj o páté místo. Tam se potkali s již známými soupeři ze skupiny Vláďou a Andreou, kteří porazili Jardu a Jirku 6:2. Vláďa a Andrea dostali od Rada a Jirky kanára a bylo tak jasné, že jsou šestí.

Sedmé místo uhájili Jarda a Jirka, když se znovu postavili Pavlovi a Štěpánovi. Ve skupině dostali Pavel se synem od Jardy a Jirky 1:6. Do zápasu o předposlední místo už ale vstoupili mnohem lépe a na jeho rozuzlení jsme se těšili až do tiebreku. Nakonec tedy vyhrál Jirka a Jarda a 6:5 a 7:2 v tiebreaku. Plevovi tedy tentokrát skončili na osmém místě.

Ještě před finále jsme uspořádali zápas o 3. místo, kde se podařilo Ondrovi s Pepou zvítězit 6:3 nad Pavlem a Mirkem.

Pak už přišel čas na finále, kde se do toho Luboš s Martinem pustili naplno a Honza s Romanem už pomalu tušili, že z toho asi bude zase 2. místo. Stříbro si tedy po prohře 2:6 odnesli Roman s Honzou. Poturnajový gulášek si tak asi nejvíc vychutnali vítězové Luboš Hlavsa a Martin Heger. Nejlepší páry zabodovaly do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Výborná účast nám dovolila uspořádat moc hezký deblový turnaj, na němž se objevilo i spoustu nových tváří. Děkujeme za návštěvu hráčům, kteří přicestovali z celé moravy! Věřím, že se to všem líbilo a brzy se zase potkáme. Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.