Březnové singly rozhodl až tiebreake.

Druhou březnovou sobotu jsme si v Brně na Sprintu zahráli turnaj dvouher, kterého se zúčastnilo 16 výborných singlistů. Nejprve se hrálo ve 4 skupinách, z nichž postoupilo 8 nejlepších do pavouka hlavní soutěže.

Ze skupiny A po 3 výhrách postoupil Kuba Vítek, když ho potrápil jen Petr Vrba, jehož porazil až v tiebreaku. Druhé postupové místo si ale nakonec zasloužil David Janík. Z této skupiny tedy putovali do útěchy Andrea Bujáčková a Petr Vrba.

Skupinu B ovládl Víťa Ambrož, když své zápasy s Kubou Čermákem a Zdenkem Biskupem vyhrál hladce 6:0 a 6:1. Souboj o druhé postupové místo nakonec vyhrál Michal Králíček, když Víťovi podlehl jen 3:6.

Skupina C byla plná favoritů a hodně zamotaná. Z prvního místa nakonec postoupil Luboš Hlavsa, když se mu povedlo lepším skóre odsunout Lukáše Rutara na druhou pozici a skvěle hrajícího Filipa Hanáka až na třetí znamenající útěchu. Čtvrté místo zde obsadil po zranění se vracející Vláďa Hubka.

Skupinu D jasně vyhrál Honza Ondráček. Druhé postupové místo si vybojoval Tomáš Dolly Doležel, když porazil Tomáše Kobra i Mika.

První čtvrtfinále rozehráli Víťa s Davidem. Favoritovi Víťovi se podařilo vyhrát 6:4, čímž poslal Davida na celkově 5. místo. Další čtvrtfinálový souboj byl jednoznačný, když se Lukášovi povedlo porazit Honzu 6:0. Honza Ondráček se tedy díky skóre umístil jako osmý.

V horní části pavouka se utkal Luboš s Dollym, což dopadlo vítězně pro Luboše v poměru 6:2. Takže se Dolly umístil sedmý. V posledním čtvrtfinále porazil Kuba Vítek 6:3 Michala. Šesté místo tedy zaujal Michal.

Semifinálové souboje odstartovali Lukáš s Víťou. Lukymu se podařilo vyhrát hladce 6:1, čímž poslal Víta do zápasu o bronz a sebe nominoval do finále. Druhý souboj o finále se bohužel nedohrál, když ho Kuba Vítek skrečnul pro bolest zad za stavu 3:0 pro Luboše. Nehrál se tedy ani zápas o 3. místo, které tímto získal Víťa Ambrož.

Finále nabídlo hezký tenis. Tento neskutečně vyrovnaný zápas dospěl až do tiebreaku, který Lukáš proměnil ve své další vítězství ve Sprint cupu. Luboš mu v tiebreaku podlehl 4:7.

Zápasy útěchy byly také zajímavé. Ve spodní části pavouka porazil Tomáš Vláďu 6:4 a Zdeněk Andreu 6:3. Za zraněného Kubu Čermáka naskočil do dalších bojů náhradníky Piere, který porazil Petra 6.0. Poslední zápas útěchy dopadl 6:3 pro Filipa, který vyzval Mika. Do finále útěchy se tak dostali Filip a Piere a i zde Piere udělil kanára. Celkové pořadí na 9. až 16 místě jsme tedy dle skóre a výsledků skupin seřadili následovně. Devátý byl Kuba Čermák alias Piere, desátý pak Filip a následně už to šlo v pořadí 11. Zdenek, 12. Tomáš, 13. Vláďa, 14. Andrea, 15. Mike a 16. Petr. Prvních 6 playerů zabodovalo do celoročního žebříčku, jež můžete sledovat v sekci Žebříček.

Gratulujeme všem hráčům a děkujeme sponzorům: Tenisová a badmintová hala Sprint, Tenis4you, Tenisový Blog a Duck&Dog.